Workshopy

Sklenice vína, pizza na zahradě s výhledem a kváskové pečení s Antoniem!

Pohodový večer, u kterého se naučíte základy kváskového pečení, ale nebudete se cítit jako ve škole 🙂

Sklenička vína nebo nealko drink, menší občerstvení a příjemný večer, během kterého vás Antonio naučí, jak pracovat s přírodním kváskem. Upečeme si i společnou pizzu, kterou si v případě dobrého počasí sníme na zahrádce s výhledem na Kraví horu. Sami si zkusíte všechny kroky, od nakrmení kvásku, přes hnětení až po vytvarování a upečení bochníku. A jak to všechno stihneme za 4,5 h? Nechte se překvapit! Pracujeme s italskou moukou mletou tradičním způsobem na kameni, která krásně voní a zaručí vám vypečené kousky.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY NA NÍŽE NA TÉTO STRÁNCE

Naše filozofie pečení je trochu jiná, naše chlebíky nevypadají jako tradiční kváskové bochníky ze supermarketu. Křupavá karamelizovaná kůrka, krásně otevřené "vykvetlé" bochníky, a to vše je výsledkem práce s živým kváskem.
Naučíme vás chápat, jak zacházet s těstem, a když se vám chlebík nepovede, abyste věděli, proč se to stalo.
A zde je malá ochutnávka toho, jak vnímáme pečení my:

1: Kváskový chlebík není kyselý (pokud si ho kyselý sami nepřejete připravit).
2: Sušený kvásek a živý kvásek jsou úplně rozdílné suroviny, vysvětlíme vám, který se na co používá.
3: Nejlepší recept na chléb neexistuje. Naučíme vás, jak rozumět tomu, co se v těstě děje, a jak si pomocí "%"dopočítáte svůj vlastní recept z jakéhokoliv množství mouky.
4: Lepek není jed, ale musíte ho umět dobře zpracovat. Nechte ho v těstě pořádně rozložit, a pak nebude vaše tělo tolik zatížené.
5: Kvásek je živá věc, která potřebuje starostlivost. A tou se nemyslí špinavá sklenice od kvásku, ale množství jeho hydratace a frekvence jeho krmení.

Kdy, kde a jak?
Workshop trvá cca 4,5h a maximální počet účastníků je 9.  V ceně jsou zahrnuty lektor, materiály, občerstvení, pizza, ošatka a trochu mouky, kterou si vezmete domů pro příští pečení. A domů si taky vezmete svoje zadělané těsto, které si na druhý den upečete a můžete tak srovnat bochník upečený u nás s tím vaším.

KDE: Horská 42, Brno.
KDY: od 18:00, příchod možný od 17:30
S KÝM: workshop povede italský šéfkuchař, pekař a naturopat Antonio Carlini, v češtině.

 

 

PROBĚHLO

FullSizeRender (1)
FullSizeRender (3)
FullSizeRender (4)
FullSizeRender (2)
FullSizeRender
workshop unor
workshop
listopad
workshop 13.9.
srpen
červenec
červen